Aktuality

Physio control / Aktuality

VÝZNAMNÝ ÚSPĚCH DEFIBRILÁTORU LIFEPAK 1000

S radostí oznamujeme, že společnost Physio-Control získala pro defibrilátor LIFEPAK 1000 certifikaci pro užití ve vrtulnících americké armády (Airworthiness Release - AWR) bez jakýchkoliv dodatečných úprav běžného, komerčně dostupného produktu. Tento certifikát umožňuje použití modelu LIFEPAK 1000 u pacientů na palubách letových prostředků americké armády vybavených pro přepravu pacientů.

Osvědčení letové způsobilosti umožňující armádním zákazníkům v USA nakupovat a používat model 1000 na palubách letových prostředků je důkazem kvality a odolnosti defibrilátoru LIFEPAK 1000. Model 1000 prošel rozsáhlými testy provedenými armádní laboratoří pro medicínu v letecké přepravě (U.S. Army Aeromedical Research Laboratory - USAARL), které ověřovaly zda přístroj funguje správně v leteckém provozu. Toto testování typicky zahrnuje měření elektromagnetického rušení a compatibility a zkoumání interakce se životním prostředím a uživateli. Testování probíhá jak v laboratoři, tak během letu a je prováděno letovým a lékařským personálem v různých letových situacích.

Vojenské i nevojenské organizace po celém světě často používají armádní certifikace prováděné v USA jako srovnávací standard nebo alespoň základ pro podporu místních schválovacích procesů. Certifikace letové způsobilosti americkou armádou je silným argumentem ve prospěch modelu 1000.

Připomínáme, že v roce 2008 byl LIFEPAK 1000 byl vybrán také NASA a je jediným AED (defibrilátorem) nasazeným na palubě Mezinárodní vesmírné stanice.

LIFEPAK 1000 S MONITORACÍ EKG NOVĚ VE VÝBAVĚ HORSKÉ SLUŽBY NA ŠUMAVĚ!

Horská služba Šumava má ve výbavě nové defibrilátory LIFEPAK 1000 s monitorací EKG. Spojte se s námi na Facebooku a dozvíte se více..

ERC GUIDELINES 2010 – Nová doporučení Evropské rady pro resuscitaci a defibrilátory LIFEPAK

Aktualizace doporučení pro resuscitaci byla vydána v polovině října. Pro vaši potřebu dáváme k dispozici překlad oficiálního souhrnu hlavních změn oproti předchozím doporučením. Monitory / defibrilátory a AED LIFEPAK, internetová služba LIFENET a přístroj pro komprese hrudníku pracují v souladu s novými postupy!

MĚSTSKÁ POLICIE V LIBERCI MÁ NOVÉ PŘENOSNÉ DEFIBRILÁTORY - A VYBRALA SI TY NEJLEPŠÍ Z ŘADY AED LIFEPAK OD PHYSIO-CONTROL

Liberecká městská policie zvyšuje své kompetence, kterými výrazně přispěje k záchraně lidských životů ve městě. Vedení policie s podporou primátora Jiřího Kittnera se rozhodla pořídit automatizované externí defibrilátory Lifepak 1000, které jsou přímo vyrobeny pro použití u zásahových složek jakými jsou městská nebo státní policie, hasiči a horská služba.

Proč právě Lifepak 1000?
 
  • Nejmodernější bifázická technologie výboje s možností eskalace energie až na 360J,
 
  • Velký barevný displej zobrazující nápovědu a další důležité informace během zásahu,
 
  • Extrémní odolnost vůči vodě a prachu IP55, proti nárazu, pádu z výšky 1 metru na každý roh, hranu a povrch, otřesům a vibracím
 
  • Vyjímečný soulad s nejnovějšími doporučeními pro resuscitaci: vede zachraňujícího k masáži hrudníku až do poslední chvíle před výbojem – na rozdíl od většiny jiných přístrojů, které vyzývají k přestávce kvůli nabíjení a tím zhoršují účinek výboje
 
Lifepak1000
 
 

NOVÁ DOPORUČENÍ PRO RESUSCITACI JSOU NA SVĚTĚ

V minulém týdnu zveřejnila Evropská rada pro resuscitaci - European Resuscitation Council - nová Doporučení pro resuscitaci – Guidlines for resuscitation 2010. Doporučení jsou inovována každých 5 let v návaznosti na nejnovější poznatky a výzkumy. Nová doporučení si můžete stáhnout prozatím v angličtině na www.erc.edu.

Defibrilátor / AED LIFEPAK u záchrany života

Laický defibrilátor LIFEPAK 500 byl úspěšně použit hlídkou městské policie v Praze 1. Přímo na Václavském náměstí tato hlídka zasahovala u řidiče taxíku, který zkolaboval téměř před jejich očima. Jejich zásah byl úspěšný a stabilizovaný pacient byl poté ošetřen zdravotní záchrannou službou a předán do nemocnice k další péči.

Laické defibrilátory /AED LIFEPAK slouží v Praze již na mnoha místech. Jsou v pohotovosti u městské policie na Praze 1 a 5, u vodní hlídky, v několika úřadech a bazénech a také v domovech pro seniory.

Defibrilátor / AED LIFEPAK byl nedávno použit s úspěchem také v Rádiu Svobodná Evropa.

Defibrilátory LIFEPAK nyní se SONOSITE

Jak oznámily v tiskové zprávě, společnosti Physio-Control Inc., se sídlem v Redmondu, stát Washington, USA, a SonoSite Inc., se sídlem v Bothellu, stát Washington, USA, uzavřely dohodu o spolupráci v oblasti rozvoje trhu pro přenosné ultrazvukové přístroje v segmentu přednemocniční péče - záchranných služeb. Cílem spolupráce je pro SonoSite využít pozic a prodejních kanálů Physio-Control v segmentu záchranných služeb a pro Physio-Control doplnit nabídku a komplexnost řešení pro zákazníky poskytující urgentní péči. Více naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Soubor ke stažení: sonosite

LUCAS pro Asociaci Samaritánů ČR

První záchranná služba na území České republiky pořídila své vlastní přístroje pro mechanizovanou masáž hrudníku. Asociace Samaritánů České republiky, která se podílí na zajištění zdravotní záchranné služby ve Středočeském kraji, zakoupila od firmy Physio-Control, divize firmy Medtronic, dva přístroje LUCAS 2. LUCAS 2, který zajišťuje mechanickou cestou cirkulaci krve a dodávku kyslíku do životně důležitých orgánů u obětí náhlé srdeční zástavy, může významně zvýšit šanci takových pacientů na přežití bez neurologických následků. V oblastech jižního Švédska zvýšilo nasazení přístroje do systému přednemocniční i nemocniční péče míru přežití do propuštění z nemocnice o desítky procent oproti celostátnímu průměru.

Asociace Samaritánů ČR se tak stává průkopníkem na poli přednemocniční péče. Přístroj LUCAS je jinak již využíván v celé řadě pracovišť, v nemocnicích, především na urgentních příjmech a v katetrizačních laboratořích.

 

 

Instruktážní video Lucas Chest Compression System

V kapitole Nabídka pro profesionály / Lucas Chest Compression System je k dispozici instruktážní video - zatím pouze na starší verzi systému Lucas.

Celkem 12 článků
články: [1-10] [11-12]